De laborant haalt u op uit de wachtruimte en brengt u naar een voorbereidingskamer. Daar komt u in een comfortabele stoel zitten. Hier krijgt u extra informatie over het onderzoek en u krijgt een injectie met een radioactieve vloeistof.
Deze vloeistof moet 90 minuten inwerken. U moet in deze tijd zo ontspannen mogelijk blijven liggen. U mag wel lezen of puzzelen. Het is niet mogelijk om een familielid of begeleider mee te nemen tijdens het onderzoek. Tijdens het inwerken van de radioactieve vloeistof kunnen wij u radiomuziek aanbieden. U mag ook zelf muziek meebrengen die via uw telefoon of ander eigen apparaat afgespeeld kan worden.
Vlak voor de scan vragen we u goed uit te plassen. Alle kleding zonder metalen onderdelen kunt u aanhouden. Ook schoenen mogen vaak aanblijven. Metalen hulpmiddelen als bril, gehoorapparaten en gebitsprotheses moet u af/uit doen.
Tijdens het maken van de scan ligt u op een smal bed. U ligt op de rug met het hoofd in een speciale houder. Eventueel worden er wat kussentjes en bandjes gebruikt om het hoofd goed stil te kunnen laten liggen tijdens de scan. Er wordt eerst een CT-scan van 1 minuut gemaakt. Daarna wordt in dezelfde houding een PET-scan van het hoofd gemaakt die 20 minuten duurt. Tijdens beide scans schuift u enkele keren door het apparaat heen en weer. Het is belangrijk dat u gedurende het hele onderzoek zo stil mogelijk blijft liggen.
De laborant houdt u tijdens het onderzoek in de gaten via camera’s. Via een intercom kan de laborant met u communiceren. Het apparaat maakt tijdens het scannen weinig geluid. In verband met metalen onderdelen, is het luisteren van muziek tijdens de scan niet mogelijk.
Het onderstaande filmpje geeft een algemene uitleg over een PET onderzoek. Bij het onderzoek dat u krijgt, is het niet nodig om het suikergehalte te meten. U krijgt daarom géén vingerprik. Ook krijgt u bij dit onderzoek een andere radioactieve stof toegediend, dan in het filmpje benoemd wordt. De inwerktijd van de radioactieve stof is 90 minuten. Bekijk het filmpje: